Mustafa Çelik imrenerek yazdı.

Furkan daha on dokuzunda, akranlarına ideal ve yol gösteren bir genç… 

Duruşunla bizlere çok şeyler anlattın yiğit delikanlı kardeşim!Yazının başlığı bir şehidin anatomisiydi devamında şehitlerimizin oldu. Geçenlerde gazetelerin  kenar  köşesinde geçen küçük bir vefat haberi vardı  bu minik haber mana olarak da bir o kadar büyüktü beni hüzünlendirdi desem yeridir birkaç gün tekrar tekrar okudum ,belki de bu haberde ruhumu okumaya çalıştım  bilemiyorum evet haberde  Hafız Cevdet Baybar’a Filipinler de bir gaspçı tarafından silahla şehit ediliyor haberin devamında kuran hizmeti için orada bulunduğu belirtiliyor

 

Biraz araştırdığım da baybara kardeşimizin K. Emre Ulucan mahlaslıyla haber 7 nin  yazarları arasında olduğunu,öğrendim bundan sonra köşesini Senai demirci   doldurcakmış Baybara’nın, vefat edeceği günün gecesinde gördüğü rüyada Ahiret’e irtihal edeceğinin işaretini aldığını belirten arkadaşı Muhammed Rıza Dalkılıç, Baybaran’nın kendilerine anlattığı rüyayı aktardı.
Dalkılıç, ”Dün sabah namazında Bakara Suresi’nde yer alan Ayet’el Kürsi’nin olduğu sayfayı okudu. Namazdan sonra bu sayfayı niçin okuduğunu anlattı. O gece rüyasında da o sayfayı okumuş. Rüyasını şu şekilde bizlerle paylaşmıştı;
‘Rüyamda Akhisar’dan mezun olmuş hafızları bir arada gördüm. Hepsi bir cenaze için toplanmışlardı. O kadar yeni hafız olmasına rağmen bana, ısrarla Kur’an’ı Kerim okutturdular. Ben de o cenazede bu sayfayı okudum’ işte o gün yatsı namazından dönerken silahlı bir grup tarafından önü kesilerek dünya hayatına gözlerini yumdu.” şeklinde konuştu.
Bu olayın hemen  akabinde  İHH İnsani Yardım Vakfı Asya Sorumlusu Faruk Aktaş ve İHH Gönüllüsü Bahattin Yıldız ağabeyler de şehitler kervanına katılıyor , İHH’nın Kunduz’da açmayı planladığı yetimhaneye arsa bulmak için bölgeye gitmişlerdi. Yanların da bulunan hedef derneğinden iki kardeşimizde  beraberlerindeydi maalesef afganistanda   kunduz bölgesinde uçakları düştü, Erzurumun yağız delikanlısı bahattin ağabey aynı zamanda Rus Afgan cihadında da  da bulunmuş birisi ,bizler  onu iman yükünü omuzlayanlardan biliyoruz.Hepsi arkaların da yetimler bırakarak gittiler.Hicret ve rızai ilahi dusturunda  birer Hz. Ebu Eyüb el-Ensari misali ,   onu istanbula getiren ruhta bu değil miydi?
Bir kez daha yürekler dağlanıyor 9 şehitimiz bu kervana ekleniyor. ah Mavi Marmara ah Gazzelinin umudu olur o mübarek kanlar Gazze’ye bereket yağmurları  getirir, üzerindeki kara bulutları bastırır İnşaLLah diyoruz.Furkan daha on dokuzunda    akranlarına ideal ve yol gösteren bir genç duruşunla bizlere çok şeyler anlattın yiğit delikanlı kardeşim .
Evet hepimiz şahitiz. Hepsinin amacı rızahi ilahi idi, binlerce kilometre uzaklarda bu yolun yolcusu oldular ne mutlu hak erlerine  canla başla koşturan bu hizmet erlerine ALLAH hepsinden razı olsun, bu seküler hayatın akışı içersinde bizler sağa sola savrulup durur ken bizlere birer paratöner mi oldular orasını, ALLAH(c.c) bilir şurası bir gerçek ki bizim Müslümanlar olarak iki elimiz başımızın arasına alıp küçüğünden büyüğüne  tefekküre ihtiyacımızın olduğu kesin kendimizi Yaradana karşı  sorgulama zamanı gelmedi mi ne dersiniz….      
       Mustafa ÇELİK